Παγκρήτιο Μαθητικό Συνέδριο για την Οδική Ασφάλεια

Κατηγορία: Δραστηριότητες

Συμμετείχαμε στο Παγκρήτιο Μαθητικό Συνέδριο για την Οδική Ασφάλεια στην Ορθόδοξο Ακαδημία Κρήτης εκπροσωπώντας τον Νομό Χανίων μαζί με το ΓΕ.Λ. Κισσάμου και το ΓΕ.Λ. Κολυμπαρίου.

Μαθητές από την Ιεράπετρα μέχρι την Κίσαμο έδωσαν το παρόν στη συζήτηση για την οδική ασφάλεια. Στα πλαίσια της εκδήλωσης τα παιδιά συνέταξαν ένα κείμενο για το πώς θα μπορέσουμε να δούμε σωστότερα τη ζωή μας ως άνθρωποι και να την σεβαστούμε, με σκοπό την πρόληψη των τροχαίων.

Όλοι οι μαθητές παρουσίασαν τις εργασίες τους ώστε να συνταχθεί το κείμενο της Διακήρυξης το οποίο αναγνώσθηκε ενώπιον του εκπροσώπου του Προέδρου της Δημοκρατίας και Προέδρου της Μόνιμης Ειδικής Επιτροπής για την Οδική Ασφάλεια της Βουλής των Ελλήνων κ.Γιώργου Ουρσουζίδη και των άλλων επισήμων.

ΛΕΖΑΝΤΑ
(Στην εργασία συμμετείχαν οι μαθητές:
Παύλος Ρουσανίδης
Κωσταντίνος Ροβιθάκης